Tüm Bloglar

Mardin’ de 75 bin dekarlık alana hitap eden Diyasa Tarım,kurduğu deneme alanlarında elde ettiği yüksek verim nedeniyle HEXAFERM’i hem kendi tarlalarında kullanıyor hem de üreticilerine öneriyor.

Zirai ilaç, tohum ve bitki besleme alanlarında Mardin’de 2005 yılından bu yana hizmet veren Diyasa Tarım, HEXAFERM’i ilk önce kendi tarlalarında denedi, aldığı olumlu sonuç ile bölge üreticisine ulaştırmaya başladı. Firmaları Diyasa Tarım hakkında HEXAFERM’den Haberler okurları için bilgi veren Firma Sahibi Ahmet Ökten, şunları söyledi: “Diyasa Tarım, 2005 yılından beri tarım sektöründe faaliyet göstermektedir. Faaliyet alanları başlangıçta ilaç ve tohumla başlayıp, 2009 yılından itibaren faaliyet alanına gübreyi de katarak hizmet alanını geliştirmiştir. Hala bu mevcut alanlarda faaliyet göstermekteyiz. Yoğunluk olarak daha çok Mardin’in Kızıltepe, Derik ve Nusaybin ilçelerinde faaliyet göstermekteyiz. 2016 yılının başında HEXEFERM ailesiyle tanıştık, deneme alanı kuruldu, tarlada aldığımız olumlu verim sonuçları ile iş birliğimiz gelişmiş oldu. HEXAFERM, gerçekleştirdiği fabrika ziyaret programları ile gerek biz gerekse de programa katılan çiftçilerimizin güvenini kazandı.”
“HEXAFERM GELECEK VAAD EDİYOR”
Diyasa Tarım için müşteri memnuniyetinin ön planda olduğunu aktaran Ökten, HEXAFERM’in gelecek vaad eden bir firma olduğunu, bayii ve çiftçinin taleplerini dinleyerek empati yapan saha mühendislerinin olduğunu, bu nedenle HEXAFERM’in diğer gübre firmalarına göre yerinin ayrı olduğunu söyledi. Ökten, “HEXAFERM rakiplerine göre daha çevreci, insan sağlığına daha fazla önem veren bir firma olduğu için diğer firmalara göre bir adım önde olduğumuzu düşünüyoruz. Çünkü diğer organomineral gübre firmalarının organik madde olarak leonardit kullandıklarını ama HEXAFERM’in ise kompost kullandığını biliyoruz. Diyasa Tarım olarak bizde de ekip ruhu, görev paylaşımı mevcut. İlkemiz; başarı ve memnuniyet paradan daha önemlidir. İş yerimizde ve sahada gereken teori bilgi pratikle birleştirerek başarıyı sağlamaya çalışıyoruz. Akrabalık bağı olmadan her yıl çiftçi ailemizi büyüterek 70 bin dekar alana hitap ediyoruz.” dedi.