Tüm Bloglar

Buğday hasadında yakalanan verim artışı, Mardin’ de faaliyet gösteren Adallar Gübre’yi HEXAFERM ile daha çok çalışmaya sevk etti,

27 ton ile başlayan siparişler 360 tona ulaştı. Mardin Kızıltepe’de 2002 yılından bu yana mısır ve mısır tohumu alım-satımı, bitki besleme ürünleri konusunda hizmet veren Adallar Gübre, HEXAFERM ile birlikte kaliteden ödün vermeden büyümeye devam ediyor. 2016 yılında H EXAFERM ile tanıştıklarını ilk etapta 27 tonluk HEXAFERM 12.12.0 ürününü kendi arazilerinde denediklerini söyleyen Adallar Gübre Firma ortaklarından Savaş Adal, buğday hasadında özellikle büyük fark yakaladıklarını bu nedenle HEXAFERM ile bağlantılarını artırdıklarını dile getirdi. Adal, “2017 yılının buğday hasat döneminde diğer kimyevi gübrelere göre gözle görülür bir fark olduğunu fark ettik, bitkinin gelişim döneminde ve verimde bu farkı rakip çeşitlerine göre HEXAFERM’in daha iyi bir gübre olduğunu gördük. Bir sonraki buğday ekim sezonu olan 2017 buğday ekim sezonu bu satışımızı, firmanın bize verdiği güvenle 360 tona çıkardık. HEXAFERM’in hem ürünleri hem de personelinden dolayı çok memnunuz. Fabrikayı ziyaret ederek çalışma sistemlerini, üretim aşamalarını, labaratuvar sistemlerini gördük, üretimde gösterdikleri hassasiyetler inden dolayı çalışmalarından memnunuz” dedi.

VERİMDE BÜYÜK FARK

HEXAFERM’in özellikle kompost kaynaklı organik madde, hayvansal ve bitkisel menşeli hümik-fülvik asit ile beraber kükürt içermesinin verime büyük etkisinin olduğunu dile getiren Adal, bitkinin kök gelişimi, kardeşleme döneminde gösterilen etki ve toprak yorgunluğunu almasından dolayı hasat döneminde kimyevi gübrelerinin kullanıldığı yerlerden 50-100 kg kadar verimde bir fark attığını söyledi. Adal ayrıca HEXAFERM’in uzun vadede kullanıldığında toprak işlemesinin daha kolay olduğunu, toprağı gevşettiğini vurguladı.

“MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ İÇİN GÜVENİLİR F İRMALAR İLE ÇALIŞIYORUZ”

Kaliteden ödün vermeyen, müşteri memnuniyetine önem veren Adallar Gübre, güvenilir firmaların ürünlerini çiftçilerine ulaştırıyor. Yaptıkları ticarette çiftçilerin kazanmasına öncelik tanıdıklarını anlatan Savaş Adal, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermek için öncelikle bizimde güvenilir firmalar ile çalışmamız gerek. Ancak bu şekilde müşteri memnuniyetini sağlayabiliriz. HEXAFERM ürünlerini ilk etapta bizler de çiftçi olduğumuzdan dolayı kendi arazilerimizde uyguladık. Ondan sonra müşterilerimize sunduk ki varsa bir sıkıntı yada olumsuz bir durum müşterilerimize yansımasın. Bölgemiz tarım bölgesi olduğundan dolayı mısır tohumu satışlarımızda ve mısır alım satışlarımızda Mardin’de en iyilerdeniz” dedi.