Ödüller

Hexagon Katı Atık, bir Dünya Bankası Grubu kuruluşu olan IFC (Uluslararası Finans Kurumu) ile 130 milyon dolarlık kredi anlaşmasına imza attı.

2017 yılına kadar kademeli olarak yeni üretim tesislerini devreye almayı planlayan Hexagon Katı Atık bu tesislerinin yapımı ve işletilmesi için finansman sağlamak üzere Mayıs 2015’te bir Dünya Bankası Grubu kuruluşu olan IFC (Uluslararası Finans Kurumu) ile 130 milyon dolarlık kredi anlaşmasına imza attı. 

IFC ile gerçekleştirilen kredi anlaşmasının ardından “Sürdürülebilir Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması” mottosuyla FT (Financial Times) ve IFC tarafından 11 Haziran 2015 tarihinde Londra’da düzenlenen “Dönüşümsel İş Konferansı ve Ödülleri”/ (“Transformational Business Conference & Awards 2015”)gecesinde Hexagon Katı Atık’ın kentsel dönüşümdeki başarısı ikincilik ödülü sayılan “Highly Commended” taktirini aldı. Uzun vadeli, çevre için dönüştürücü çözümler üreten, sosyal ve kurumsal yönetişim zorluklarına karşı çığır açan iş girişimlerinin değerlendirildiği organizasyonun bu yılki ödülleri toplam 140 ülkenin dahil olduğu 167 organizasyondan gelen 191 projeyi kapsadı.